Tuesday, December 26, 2017

"Mei Qiu" Durians

Bought "Mei Qiu" ($12/kg) for dinner but it was too much and we kept one box for lunch the next day. After testing several types, I think we like D24 and this. The above cost us $44. Last season when the prices were sky high we bought nothing. What for? It doesn't take long for regular prices to return.

No comments:

Post a Comment